А. Принцип надмірного навантаження

Надто інтенсивні, тривалі або часті сеанси тренувань можуть призвести до протилежного від бажаного ефекту: зниження фізичних якостей.

Лише добре спланований план тренувань, повторення сеансів тренувань, що чергуються, з достатнім часом відновлення, дасть можливість спортсмену поступово досягти свого оптимального рівня продуктивності. У цьому питанні роль електростимуляції може стати вирішальною

B. Важливість відновлення

Безсистемний підхід до тренувань, що не дає організму часу на загоєння мікротравм, спричинених попередньою сесією або недільною гонкою, не має сенсу і призводить , у кращому разі, до застою або навіть до погіршення фізичного стану (якщо не травми)!

Будь-який спортсмен зможе відчути, що таке зниження рівня його ефективності після того, як він додасть шосте (поспіль) тренування до своєї щотижневої тренувальної програми. Так відбувається просто тому, що організм такого спортсмена пристосувався до 5-ти тренувань, а додаткове навантаження, спричинене шостим сеансом протягом тижня, стало надмірним навантаженням для тих відновлювальних здібностей, на які здатний його організм.

Всі ефективні методи, що дають змогу краще та швидше відновлюватися, допомагають організму краще «засвоїти» сеанси роботи та ефективніше використати зусилля, що були витрачені під час тренувань. Саме це спричинило активне використання електростимуляції та зробило її найефективнішим способом відновлення організму після фізичних навантажень.

С. Відновлення з Compex. Як це працює?

Програми відновлення після тренування та після змагань не спричиняють жодних реальних м'язових скорочень.

Дійсно, якщо моторний нерв, який управляє м'язом, передає незначну кількість нервового імпульсного руху, то пошкоджений м'яз реагує з певною вібрацією або м'язовим посмикуванням. Під час ривка, що триває менше однієї десятої секунди, м'яз скорочується та негайно відновлює свою початкову довжину. Він здатний здійснювати до 10 поштовхів за секунду, діючи як насос, який ефективно активує рідини, що є у тканинах м`язів (кров, лімфа).

Програми відновлення після тренування

Програма відновлення після тренування використовується одразу після інтенсивних зусиль. Першим ефектом програми є дуже значне зростання кровообігу в стимульованій зоні, що сприяє дренажу різних токсинів, накопичених у м'язах.

Другий ефект добре відомий у медицині, це ефект полегшення болю після вивільнення природних речовин з аналгетичними властивостями (ендорфіни та енкефаліни).

Третій та останній ефект – зниження тонусу м`язів, тобто зменшення напруження м'язових волокон.

Програма відновлення після змагань

Програма відновлення після змагань використовується одразу після виснажливих зусиль. Особливий ритм сеансу зменшує ризик появи м'язових судом. Сеанс почнеться протягом перших 4 хвилин, завдяки зменшенню тонусу м`язів, щоб зменшити ризик судом, а далі буде продовжуватися з тими ж ефектами, що й програма відновлення після тренування.

D. Налаштування сесій "Відновлення з Compex"

Програма: Відновлення після тренування або Відновлення після змагань (або Активне відновлення або Інтенсивне відновлення, залежно від моделі електростимулятора Compex). Ця програма триває 24 хвилини, її слід застосовувати, якщо можливо, протягом перших 3 годин після фізичного навантаження.

Розміщення електродів: Можна одночасно застосовувати цю програму на литкових м'язах (трицепси) та чотириголових м'язах. Для цього потрібно використовувати 4 кабелі / 4 модулі та 8 великих електродів.


Положення тіла:


Положення, комфортне для відпочинку, лежачи або сидячи, якщо можливо – з піднятими ногами.

Потрібний ефект: отримання добре виражених м'язових скорочень, зберігаючи комфортні відчуття.

Треба шукати м'язовий відгук, схожий на удар або значну вібрацію, що інакше називається м'язовими посмикуваннями. Ця м'язова активність дуже відрізняється від справжнього скорочення, що схожа на насос, а це - визначальний фактор, що спричиняє збільшення кровотоку в м'язі, що стимулюється. Коли людина підвищує рівень інтенсивності, м'язовий ритм спочатку стриманий, а потім стає більш вираженим, перш ніж досягне рівня, коли м'язовий відгук є максимальним. Можна підвищувати інтенсивність, але пам'ятайте, що надмірна сила не забезпечує додаткових переваг.

Для пристроїв, оснащених технологією mi-RANGE, зона інтенсивності, що забезпечує оптимальну стимуляцію, вказана на екрані:

- На SP 4.0 є невеликий курсор, що вказує на оптимальний рівень інтенсивності, який треба підтримувати і, якщо можливо, то на максимально терпимому рівні.

- На Fit 5.0 та SP 6.0 збільшуйте інтенсивність доти, доки не буде написано «Знайдено оптимальний рівень інтенсивності». Однак, якщо стимуляція комфортна, ви можете збільшити інтенсивність до трохи вищого рівня, щоб посмикування були більш вираженими.

- В апараті SP 8.0 вбудовано функцію AUTORANGE, що автоматично регулює інтенсивність, і як тільки ваш індивідуальний рівень інтенсивності знайдено, він буде встановлений як «оптимальний рівень інтенсивності». При цьому, якщо після встановлення оптимального рівня стимуляція все ще комфортна, ви можете збільшити інтенсивність до трохи вищого рівня, щоб посмикування були більш вираженими.

ПАКЕТ ЕЛЕКТРОДІВ COMPEX ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ

Для того, щоб забезпечити максимально ефективне відновлення, вибирайте великі електроди. Придбати електроди можна тут.