-
Ваш кошик порожній!
Протипоказання міостимуляції Compex
Розповідаємо про ризики та протипоказання електростимуляції, допоможемо розвіяти сумніви та знайти відповіді на питання, які цікавлять потенційних користувачів Compex.
М'язова електростимуляція, як і будь-який інший метод тренування, має свої потенційні ризики та наслідки, деякі з них часткові, інші – абсолютні. Всі професійні тренери, дилери або пацієнти, які застосовують сеанси електростимуляції м'язів, повинні знати про ці протипоказання, щоб консультації та сеанси ЕМС були безпечними.
Ось деякі загальні принципи, які повинен знати кожен користувач перед тим, як детально вивчати процес електростимуляції м'язів. Користувачі повинні заздалегідь знати, який пристрій мають намір купувати.
Високоякісний міостимулятор повинен мати:
• прямий генератор електричних імпульсів;
• прямокутні, симетричні електроди;
• дозволи в авторизації і технічне обслуговування.
Користувачам важливо пам'ятати, що вони несуть відповідальність за покупку неякісного апарату, якщо купили його з рук, а не у офіційного представника бренду. Перед початком сеансу, клієнт має право на консультацію кваліфікованого тренера – фахівця з електростимуляції.
Отже, давайте розглянемо докладніше ризики та інші несприятливі наслідки, які можуть виникнути в процесі м'язової стимуляції м'язів.
Ризики електростимуляції м'язів
Застосування електростимуляції, не беручи до уваги природні критерії прогресування, може призвести до надмірного натягу м'язів внаслідок динамічного прискорення, і навіть гірших наслідків, якщо тренування м'язової групи є частиною ексцентричних тренувань. Невміле та некваліфіковане використання стимулятора може стати причиною травми підколінних сухожиль або, навіть, міопатії чи розриву м'яза.
Більшість небажаних ризиків можуть виникнути в будь-якому виді спортивних тренувань, якщо такі тренування відбуваються на вищому рівні, ніж це допускають межі можливостей користувача. Виникнення проблем цілком можливе, якщо тренування проходять в умовах зневоднення організму або якщо такі тренування тривають з подальшим застосуванням спортсменом ліків або інших медичних процедур.
Тренування електростимуляції м'язів іноді може спричинити побічні ефекти, що, як правило, трапляються внаслідок:
• вибору несприятливого режиму стимуляції;
• самого фізичного зусилля.Більшість травм, спричинених міостимуляцією, абсолютно схожі на ті, що виникають під час традиційних тренувань.
Ще раз наголошую, що користувачі повинні отримати правильні та професійні поради тренера – фахівця, який проведе правильний анамнез та запропонує конкретний план тренування з використанням електростимуляції.
Інститут Myox розробив протоколи безпеки, які тренери і користувачі ЕМС в усьому світі використовують з чудовою результативністю, а бренд міостимуляції Compex цілком успішно використовує в якості інструкції.
Протипоказання електростимуляції при вживленому кардіостимуляторі
Вважається, що застосування електростимуляції Compex для пацієнтів, що мають вживлений кардіостимулятор є протипоказанням. Це також стосується вживлених металевих пластин та\або кардіодефібрилятора. Це пов'язано з тим, що пристрої електростимуляції можуть впливати на роботу цих пристроїв та змінювати їх нормальне функціонування. Саме тому, застосування нейром'язової електростимуляції на ураженій ділянці грудей є протипоказанням для використанням міостимулятора.
Епілепсія
Згідно з висновками лікарів, якщо пацієнт схильний до епілепсії та має відповідний медичний висновок (довідку), при надмірному впливі електростимулятора на м'язи може трапитися важкий епілептичний припадок. При наявності епілепсії, сеанси електростимуляції категорично протипоказані.
Вагітність
Міостимуляція є частковим протипоказанням для жінок під час вагітності. У цей період категорично протипоказано проводити сеанси міостимуляції в зоні живота. Водночас така стимуляція є цілком безпечною для інших частин тіла. Не зважаючи на це, Інститут Myox не рекомендує застосовувати її на грудному, поперековому відділі або сідницях, оскільки ці ділянки тіла знаходяться дуже близько до плоду та зони піхви.
Грижі живота або паху та діастаз живота:
• Грижі живота вважаються частковим протипоказанням для застосування міостимуляції в ділянці черевної порожнини. Застосування міостимулятора м'язів збільшує тиск на ділянку живота, підвищуючи ризик загострення грижі.
Розміщення електродів на передній або бічній стороні шиї:
Розміщення електродів на передній або бічній стороні шиї без нагляду та призначення лікаря є протипоказаним, оскільки ця ділянка може реагувати м'язовими рефлексами з високим ризиком задушення.
Патологія серця
Міостимуляція грудної клітки є частковим протипоказанням, якщо сеанс не призначено лікарем, що свідчить про можливу взаємодію між міостимуляцією та ризиками виникнення патологій. Важливо пам'ятати, що міостимуляція м'язів – це додатковий спосіб фізичних тренувань, для стимуляції лише скелетних м'язів.
Тромбоз вен, тромбофлебіт та важка артеріальна непрохідність:
Застосування міостимуляції на уражених кінцівках для пацієнтів, які перебувають у групі ризику щодо виникнення тромбозу чи іншого захворювання вен, повністю протипоказано.
Якщо лікар на основі аналізу крові визначає, що існує високий ризик захворіти тромбозом будь-якого типу, застосування міостимуляції категорично протипоказано.
Завжди пам'ятайте про здатність міостимуляції пришвидшувати кровообіг, це може призвести до переміщення згустку крові, спричиняючи виникнення тромбів або серйозніших критичних наслідків, та навіть смерті пацієнта.
Захворювання органів кровообігу
Сеанси міостимуляції категорично протипоказані людям, які мають діагноз хронічна венозна недостатність або варикозне розширення вен. Під час сеансу міостимуляції збільшується кровообіг, а отже зростає ризик збільшення варикозного розширення вен та тромбозу.
Гемофілія
За умови наявності гемофілії, сеанси міостимуляції категорично протипоказані. Це спадкове гематологічне захворювання, при якому пацієнти проходять замісну терапію фактору згортання крові, що потребує фізичних вправ, а не електростимуляції через стрес для кровоносних судин.
Інфекційні чи гарячкові процеси
Під час інфекційних або гарячкових процесів не можна збільшувати інтенсивність кровообігу, оскільки це може спричинити поширення інфекції по всьому організму; категорично протипоказані фізичні вправи, і в тому числі, електростимуляція. Якщо патогенний агент досягає серця, це може призвести до важких кардіологічних захворювань.
Артеріальна гіпертензія
Застосування міостимуляції Compex протипоказано людям з діагнозом артеріальна гіпертензія, які не проходять лікування під контролем лікаря. Під час сеансу міостимуляції може змінюватися рівень інтенсивності напруження м'язів. В окремих випадках, це може спричинити серйозний ризик для здоров`я.
З іншого боку, якщо перебіг гіпертонічної хвороби пацієнта контролює лікар, то ризик від міостимуляції може значно знизитися. Йдеться про те, що не можна проводити сеанс міостимуляції, якщо систолічний та діастолічний тиск є постійно підвищеним, точніше, якщо ці показники становлять 149 на 95 мм. рт. ст.
Фахівці інституту Myox розглядають артеріальну гіпертензію, як часткове протипоказання при застосуванні м'язової міостимуляції, оскільки її слід використовувати лише у таких випадках:
• Сеанс ЕМС проходить під наглядом кваліфікованого професійного тренера.
• Ізометричні тренування є короткими та контрольованими.
Важка неврологічна патологія
У таких випадках міостимуляція категорично протипоказана. У будь-якому випадку рекомендується провести детальне дослідження патології пацієнта, оскільки клінічними дослідженнями було доведено, що міостимуляція м'язів може покращити фізичний стан пацієнтів, які страждають на розсіяний склероз
Пухлинні та онкологічні захворювання
Вплив міостимуляції м'язів на стан здоров`я пацієнтів із діагнозом онкологічні захворювання ще не був повною мірою досліджено. Окрім цього, є дуже багато типів та видів цих патологій. Ризик полягає в тому, що при збільшенні кровотоку збільшується ймовірність метастазування. Саме тому, застосування міостимуляції для людей з пухлинними захворюваннями вважається протипоказанням.
Набряки та автоімунні патології:
За наявності таких патологій рекомендується помірне фізичне навантаження, і також рекомендується міостимуляція м'язів, але необхідно пам'ятати, що це, в будь-якому разі, вважається частковим протипоказанням, оскільки сеанси ЕМС можна проводити лише за умови суворого спостереження та нагляду кваліфікованого тренера та помірних фізичних навантажень, відповідно до протоколів безпеки Myox EMS.
Майте на увазі, що високий рівень інтенсивності міостимуляції чи сильний фізіологічний вплив створюють навантаження на організм та можуть призвести до виснаження імунної системи. Це дуже небезпечно для пацієнтів, які страждають на автоімунні захворювання або набрякові патології, наприклад, поліартрит.
Цукровий діабет:
Регулярні фізичні вправи вважаються важливим компонентом лікування діабету та повинні призначатися так само, як і для інших людей. Вправи знижують резистентність до інсуліну, покращуючи його ефективність. М'язова електростимуляція, як уже згадувалося в цій статті, розглядається як ще один спосіб тренування нашого тіла; Фактично, це було підтверджено різними дослідженнями, в яких йдеться про те, що «після тренування з електростимуляцією м'язів базальний глікемічний рівень та рівень гемоглобіну значно знизилися». (Ван Бюрен і К, 2015).
Незважаючи на вищесказане, електростимуляцію м'язів слід розглядати, як часткове протипоказання для пацієнтів з діабетом, тому що:
• міостимуляцію не можна проводити без нагляду кваліфікованого інструктора;
• є ризик виникнення різних невропатій, спричинених застосуванням інсуліну через нестачу чутливості, і може змінити м'язову реакцію;
• кількість вправ для пацієнтів з діагнозом діабет важливо суворо контролювати, тому що надто багато з них можуть призвести до гіпоглікемічного шоку.
Інші запобіжні заходи, про які слід пам'ятати:
• Перед сеансом електростимуляції варто перевірити рівень глікемії, від 100 до 150 мг / дл - рівні, оптимальні для тренування.
• Ніколи не вводьте інсулін у м'язові групи, які збираєтеся тренувати.
• Контролюйте глікемію під час і після тренування.
• Якщо тренування буде тривалим, рекомендовано приймати вуглеводні добавки.
• Правильна гідратація важлива, принаймні за дві години до початку тренування і під час сеансу.
Подразнення шкіри, опіки чи рани
Якщо на шкірі є подразнення, травми чи рани, не можна розміщувати електрод на травмованій ділянці. Також слід зважати на алергічні реакції, якщо такі є у пацієнта.
Слід уникати розміщення електродів на ділянці шкіри, де є алергічне висипання чи подразнення. Алергічну реакцію можна розглядати, як часткове протипоказання до застосування міостимуляції Compex.
Висновок
Розглянуті у цій статті ризики та протипоказання можуть бути різними у різних людей. Слід також обов`язково враховувати такі фактори, як: вік, стать, діагноз, історію хвороби або навіть супутні захворювання пацієнта.
Увага! Перед застосуванням апарату Compex завжди звертайтесь до тренера або спеціаліста з міостимуляції за консультацією.